Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.05.2019, 16:45

Fico sa vysťahuje z Bonaparte. Teraz má prespávať v centrále Smeru na Súmračnej

Bývalý premiér si našiel nové bývanie v lukratívnej časti na Drotárskej ceste.

Šéf Smeru Robert Fico sa v najbližšom období vysťahuje z luxusného komplexu Bonaparte.

Informáciu priniesol týždenník Trend na svojom webe. Podľa portálu si bývalý premiér našiel nové bývanie v lukratívnej časti na Drotárskej ceste.

​Má sa tam presťahovať v najbližších dňoch. Podľa zdrojov z prostredia Smeru má Fico v poslednom období prespávať v centrále strany na Súmračnej ulici a v Bonaparte, kde býva u odsúdeného daňového podvodníka Ladislava Bašternáka, sa už príliš nezdržiava. 

V tejto chvíli nie je známe, či bude nový byť vlastniť, alebo tam bude opäť bývať ako podnájomník.

Nemôžem vám túto informáciu potvrdiť, ani vyvrátiť. Naďalej platí, že Robert Fico považuje svoje bývanie za svoju osobnú vec,“ povedal pre etrend reagoval na otázky TRENDU hovorca strany Smer Ján Mažgút.

Fico v marci uviedol, že si podľa vlastných slov počká na rozhodnutie správcu konkurznej podstaty v súvislosti so svojím odsťahovaním z bytu podnikateľa Ladislava Bašternáka, ktorého odsúdili.

​Fico zároveň uviedol, že musí komunikovať s novým vlastníkom bytu, ktorým je štát.

"Ak máte nejaký problém s mojím bývaním, tak odpoviem veľmi jednoducho. Ja si počkám na rozhodnutie správcu konkurznej podstaty, pretože mám dnes nového vlastníka, s ktorým musím komunikovať. Vždy ste chceli, aby som mal iného vlastníka. Štát je dnes vlastníkom bytu, v ktorom bývam," priblížil.

Podnikateľa Ladislava Bašternáka v kauze neodvedenia dane a poistného odsúdil 14. marca trojčlenný senát odvolacieho Krajského súdu v Bratislave na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody. Odpykať by si ho mal v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.