Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2019, 22:19

Špecializovaný trestný súd vzal do väzby advokáta poslanca ĽSNS, je obvinený z extrémizmu

Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) rozhodol o vzatí do väzby obvineného Františka P., ktorého polícia obvinila po štvrtkovej akcii "Plukovník". Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

"Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, rozhodol o vzatí do väzby obvineného Františka P. Dôvodom väzby je obava z možného ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti. Obvinený podal proti tomu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd Slovenskej republiky," uviedla Kudjáková.

Obvinenie Františka P. bolo výsledkom policajnej akcie "Plukovník". "Vyšetrovateľ protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil muža z trestného činu založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd a z prechovávania a rozširovania extrémistických materiálov," uviedla polícia.

Podľa informácií portálu noviny.sk je obvineným advokát František P. Ostatné zadržané osoby boli podľa polície prepustené na slobodu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.