Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2019, 11:45

Zvrat v prípade vraždy Filipínca Henryho. Generálna prokuratúra žiada pre Hossua vyšší trest

​Juraja Hossua, obžalovaného zo zabitia Filipínca Henryho Acordu, senát Okresného súdu Bratislava I odsúdil na šesťročný trest odňatia slobody nepodmienečne.

Zvrat v prípade vraždy Filipínca Henryho. Generálna prokuratúra žiada pre Hossua vyšší trest
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Generálna prokuratúra sa odvolala voči verdiktu v prípade zabitia Filipínca Henryho Accordu a pre Juraja Hossúa žiada vyšší trest. Informáciu priniesla televízia Markíza. Zvrat v kauze potvrdila aj hovorkyňa generálnej prokuratúry Andreja Predajňová.

Generálna prokuratúra Slovenskej republiky preskúmala trestnú vec a uložila krajskej prokurátorke v Bratislave podať odvolanie proti výroku o treste proti neuloženiu prísnejšieho trestu.“

Juraja Hossua, obžalovaného zo zabitia Filipínca Henryho Acordu, senát Okresného súdu Bratislava I odsúdil na šesťročný trest odňatia slobody nepodmienečne.

Trest by si mal odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Vyhláseniu verdiktu predchádzalo vyhlásenie obžalovaného o vine. Z tohto dôvodu súd už nevykonával dokazovanie v súvislosti s vinou či s výškou trestu.

Zároveň senát OS Bratislava I obžalovanému uložil ochranné protialkoholické liečenie.

Súd znížil tak hranicu trestu preto, lebo vychádzal zo znaleckého posudku, podľa ktorého obžalovaný spáchal skutok v stave zníženej príčetnosti. Preto došlo podľa odôvodnenia predsedu trojčlenného senátu k mimoriadnemu zníženiu dolnej hranice trestnej sadzby (sedem rokov, pozn. TASR).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.