Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2019, 00:00

"Ste komunista." Vallo prezentoval parkovaciu politiku v Starom Meste, vypočul si kritiku od ľudí

  • Primátor Bratislavy Matúš Vallo sa stretol s obyvateľmi Starého Mesta.
  • Práve táto mestská časť patrí k menšine, ktorá jeho návrh parkovacej politiky v súčasnom znení odmieta.
  • Od roku 2004 narástol počet registrovaných áut v meste zo 165-tisíc na viac než 313-tisíc.

Už dva týždne brázdi bratislavský primátor Matúš Vallo so svojim tímom jednotlivé mestské časti a ich obyvateľom predstavuje vlajkovú loď svojho programu - parkovaciu politiku.

Stredajší večer strávil s obyvateľmi Starého Mesta, práve táto mestská časť patrí k menšine, ktorá jeho návrh parkovacej politiky v súčasnom znení odmieta. Vypočuť si ho prišlo približne tristo ľudí.

​„Ak by bola hitparáda najťažších vecí v komunálnej politike, verte mi, že povedať ľuďom "dotknem sa vášho auta", alebo "budete platiť o euro viacej" by bolo na špici tejto hitparády,“ konštatuje primátor.

Robím to preto, lebo Bratislava má problém a ak ho nebudeme riešiť, vybuchne nám do tváre," dodáva.

Férové parkovanie
Zdroj: Mesto Bratislava

​Vallo je presvedčený, že situácia s parkovaním v hlavnom meste je neúnosná. Od roku 2004 narástol počet registrovaných áut v meste zo 165-tisíc na viac než 313-tisíc. Viac než 33-tisíc áut denne do Bratislavy dochádza, no nemožno sa vyhnúť faktu, že väčšina áut, ktoré cez deň v centre blokujú verejné priestranstvo sú práve autá obyvateľov mesta.

Čas vyjadriť svoj názor je práve teraz

Chceme nájsť v maximálnej miere kompromis, ako vyriešiť problém a nekomplikovať ľuďom život,“ hovorí Vallo. Od občanov Bratislavy dostal k návrhu regulácie parkovania v hlavnom meste viac než dvetisíc pripomienok cez sociálne siete, na všetky sa jeho tím snaží v rámci možností odpovedať.

Ďalších viac než sto pripomienok poslali magistrátu oficiálne aj poslanci mestských častí. Aktuálne sa ich snažia vyhodnotiť a niektoré sú už zakomponované do Všeobecne záväzného nariadenia (VZN), dokumentu, ktorý primátorovi rozviaže ruky pre ďalší postup.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.