Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2019, 00:00

"Ste komunista." Vallo prezentoval parkovaciu politiku v Starom Meste, vypočul si kritiku od ľudí

  • Primátor Bratislavy Matúš Vallo sa stretol s obyvateľmi Starého Mesta.
  • Práve táto mestská časť patrí k menšine, ktorá jeho návrh parkovacej politiky v súčasnom znení odmieta.
  • Od roku 2004 narástol počet registrovaných áut v meste zo 165-tisíc na viac než 313-tisíc.

Už dva týždne brázdi bratislavský primátor Matúš Vallo so svojim tímom jednotlivé mestské časti a ich obyvateľom predstavuje vlajkovú loď svojho programu - parkovaciu politiku.

Stredajší večer strávil s obyvateľmi Starého Mesta, práve táto mestská časť patrí k menšine, ktorá jeho návrh parkovacej politiky v súčasnom znení odmieta. Vypočuť si ho prišlo približne tristo ľudí.

​„Ak by bola hitparáda najťažších vecí v komunálnej politike, verte mi, že povedať ľuďom "dotknem sa vášho auta", alebo "budete platiť o euro viacej" by bolo na špici tejto hitparády,“ konštatuje primátor.

Robím to preto, lebo Bratislava má problém a ak ho nebudeme riešiť, vybuchne nám do tváre," dodáva.

Férové parkovanie
Zdroj: Mesto Bratislava

​Vallo je presvedčený, že situácia s parkovaním v hlavnom meste je neúnosná. Od roku 2004 narástol počet registrovaných áut v meste zo 165-tisíc na viac než 313-tisíc. Viac než 33-tisíc áut denne do Bratislavy dochádza, no nemožno sa vyhnúť faktu, že väčšina áut, ktoré cez deň v centre blokujú verejné priestranstvo sú práve autá obyvateľov mesta.

Čas vyjadriť svoj názor je práve teraz

Chceme nájsť v maximálnej miere kompromis, ako vyriešiť problém a nekomplikovať ľuďom život,“ hovorí Vallo. Od občanov Bratislavy dostal k návrhu regulácie parkovania v hlavnom meste viac než dvetisíc pripomienok cez sociálne siete, na všetky sa jeho tím snaží v rámci možností odpovedať.

Ďalších viac než sto pripomienok poslali magistrátu oficiálne aj poslanci mestských častí. Aktuálne sa ich snažia vyhodnotiť a niektoré sú už zakomponované do Všeobecne záväzného nariadenia (VZN), dokumentu, ktorý primátorovi rozviaže ruky pre ďalší postup.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.