Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2019, 18:10

Matovič po konflikte v parlamente: Nešetril poslancov, vulgarizmy si vypočuli aj deti

  • Igor Matovič v parlamente predkladal zákon o zmene systému vyplácania poslancov.
  • V prejave sa šéf OĽaNO dostal do roztržky s Bélom Bugárom, Andrejom Hrnčiarom, aj Petrom Marčekom.
  • Matovič po oficiálnom ukončení rozpravy pokračoval vo vyostrenom monológu aj za účasti detí.

Osobné útoky aj vulgarizmy. Tými dnes nešetril šéf OĽaNO Igor Matovič počas prejavu v parlamente k svojmu návrhu zákona na zmenu systému vyplácania poslancov. Matovičova reč vyústila napríklad aj do otvoreného sporu s podpredsedami parlamentu Bélom Bugárom, či Andrejom Hrnčiarom.

„Zhodou okolností môj návrh zákona, veľmi nepríjemný pre poslancov, sa dostal ako posledný na rad. Išlo o to, že som chcel, aby sa platy vrátili späť na úroveň, aká bola v decembri, o 1 500 eur dole a aby platy poslancov rástli presne tak, ako rastú aj normálnym ľuďom,“ povedal v rozhovore pre HNtelevíziu.

Počas prejavu si šéf obyčajných vzal na mušku a ostro skritizoval ministrov Bélu Bugára Árpáda Érseka a Lászlóa Sólymosa. Ministra dopravy za omeškanie prác na tuneli Višňové a ministra životného prostredia za výstavbu bratislavského obchvatu na odpade.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.