Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2019, 00:00

Cudzinci majú liečiť v špeciálnom režime

Doktori z tretích krajín majú mať status ako medici. Komora varuje pred zbytočnou byrokraciou.

Cudzinci majú liečiť v špeciálnom režime
Zdroj: HN Peter Mayer

Ukrajinský lekár chce prísť pracovať do našej nemocnice. Postup je nasledujúci: najskôr požiada slovenský rezort školstva, aby mu uznal doklad o vzdelaní. Keď mu jeho titul odobria, musí ešte spraviť ťažké doplňujúce skúšky – aby sa overilo, či sú jeho vedomosti dostatočné. Proces je zdĺhavý a skúšky náročné. Aj preto Ukrajinci uprednostnia radšej Česko či Poľsko, kde im vychádzajú viac v ústrety. Teraz chce slovenské ministerstvo zdravotníctva, aby sa lekári z krajín mimo Európskej únie dostali do našich nemocníc ešte skôr, ako prejdú celou byrokraciou odobrovania titulov. Umožniť to má takzv

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.