Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2019, 00:00

Cudzinci majú liečiť v špeciálnom režime

Doktori z tretích krajín majú mať status ako medici. Komora varuje pred zbytočnou byrokraciou.

Cudzinci majú liečiť v špeciálnom režime
Zdroj: HN Peter Mayer

Ukrajinský lekár chce prísť pracovať do našej nemocnice. Postup je nasledujúci: najskôr požiada slovenský rezort školstva, aby mu uznal doklad o vzdelaní. Keď mu jeho titul odobria, musí ešte spraviť ťažké doplňujúce skúšky – aby sa overilo, či sú jeho vedomosti dostatočné. Proces je zdĺhavý a skúšky náročné. Aj preto Ukrajinci uprednostnia radšej Česko či Poľsko, kde im vychádzajú viac v ústrety. Teraz chce slovenské ministerstvo zdravotníctva, aby sa lekári z krajín mimo Európskej únie dostali do našich nemocníc ešte skôr, ako prejdú celou byrokraciou odobrovania titulov. Umožniť to má takzv

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.