> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2019, 00:00

Takto sa v prípade rozvodu rozdelí podiel v eseročke

Ak sa manželstvo, kde jeden z partnerov podniká, rozpadne, platí pravidlo, že majetok sa delí až po tom, ako súd ukončí manželský zväzok.

Takto sa v prípade rozvodu rozdelí podiel v eseročke
Zdroj: Dreamstime

Pri eseročke v prípade rozvodu a po vysporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov zostáva celý podiel vo firme manželke, ak firmu vlastnila. Bolo by to však nefér voči manželovi. Manželka si preto musí nechať ohodnotiť firmu a polovicu z jej hodnoty vyplatiť manželovi. Naproti tomu obchodný podiel získaný darom alebo dedičstvom sa pri rozvode medzi manželov nedelí. Zostáva tomu, kto podiel alebo prostriedky na jeho nákup dostal. Druhý má nárok iba na polovicu zisku.


Zánik bezpodielového spoluvlastníctva manželov
Ak chcú manželia s konečnou platnosťou ukončiť rozvodové naťahovačky, čakajú ich dve konania. Jedno sa týka rozvodu manželstva a druhé vysporiadania majetku. O ukončení spoluvlastníctva manželov sa nerozhoduje počas konania o rozvode manželstva. Advokátka Jarmila Zahradníková z advokátskej kancelárie Zahradnikova.SK vysvetľuje: „Až po prá

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.