Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.05.2019, 10:55 Aktualizované dňa 20.05.2019 o 13:48

Fico: Dvojaká kvalita potravín je stále tu. Budeme kričať, že je to problém

Smeru podľa Fica prekáža aj prístup európskych politikov, ktorí podľa neho nechcú na celoeurópskej úrovni priznať, že tu tento problém je.

Šéf Smeru Robert Fico na tlačovej konferencii v súvislosti s dvojakou kvalitou potravín vyhlásil, že aj napriek schváleniu smernice Európskym parlamentom, je toto stále problém a treba naň naďalej upozorňovať. 

"Vítame, že existuje nová smernica, ktorá bola schválená pred pár týždňami. Stále tu však vidíme nedostatky," vyhlásil Fico s tým, že smernica sa podľa neho dá na základe výnimiek aj naďalej obchádzať. 

Smeru podľa Fica prekáža aj prístup európskych politikov, ktorí podľa neho nechcú na celoeurópskej úrovni priznať, že tu tento problém je. "Vadí nám, že na vysokých politických fórach, ako keby Únia ako celok nechcela odsúdiť tieto praktiky. Nechcú priznať, že rozdielna kvalita potravín je stále fakt," vyhlásil Fico.

"Musíme celej Európskej únii nahlas hovoriť prestaňme vytvárať dvojitú kvalitu občanov," dodal. 

Europoslanci za Smer budú teda naďalej na dvojakú kvalitu potravín upozorňovať. "Budeme ďalej kričať, že to je vážny problém," vyhlásil Fico. Zároveň povedal, že na národnej úrovni budú sledovať uplatňovanie európskej smernice.

Europoslankyňa a jednotka na kandidátke strany Smer-SD v májových voľbách do europarlamentu Monika Beňová uviedla, že tému otvorili v ňom v roku 2014, ale nemala oporu.

Koncom súčasného legislatívneho obdobia v Európskom parlamente bola prijatá uvedená smernica, "ktorá bola pod tlakom Rakúska 'ostrihaná' o dôležité časti a ostalo z nej niečo, čo bude o dva roky potrebovať revíziu", konštatovala.

Podporila otvorenie tejto témy v SR v tom zmysle, že chcú požiadať vládu, aby prijala príslušné opatrenia, ktoré smernica umožňuje, a aby sa týkali ochrany spotrebiteľa.

Beňová na tlačovej besede verejne požiadala ďalšie slovenské strany, aby hovorili viac so svojimi partnermi, pretože Rakúsko sa podľa nej viac a viac javí ako krajina, ktorá odbočuje zo spoločných politík.

Ako príklad uviedla blokovanie smernice o dvojakej kvalite potravín, ale aj indexáciu rodinných prídavkov pre ľudí, ktorí nie sú občania Rakúska, ale pracujú tam a platia dane. Za veľký problém považuje dvojakú kvalitu potravín i ďalší kandidát na europoslanca za Smer-SD Igor Melicher.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.