Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.05.2019, 17:30

Medzi zranenými pri bombovom útoku v Egypte by nemali byť Slováci, tvrdí rezort zahraničia

Najmenej 16 ľudí vrátane turistov utrpelo v nedeľu zranenia pri bombovom útoku na autobus neďaleko pyramíd v egyptskej provincii Gíza.

Medzi zranenými pri bombovom útoku v Egypte by nemali byť Slováci, tvrdí rezort zahraničia
Zdroj: Reuters

Medzi zranenými turistami pri nedeľnom bombovom útoku v Egypte by nemali byť Slováci. Povedal to riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Tomaga.

"Z informácií, ktoré máme k dispozícii, nevyplýva, že by medzi zranenými občanmi mali byť občania SR. Sme však v kontakte s miestnymi úradmi," skonštatoval s tým, že slovenským občanom odporúčajú, aby využívali registračný systém MZVaEZ.

Najmenej 16 ľudí vrátane turistov utrpelo v nedeľu zranenia pri bombovom útoku na autobus neďaleko pyramíd v egyptskej provincii Gíza. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na egyptské úrady. Väčšina zranených majú byť zahraniční turisti, útok si zrejme nevyžiadal obete na životoch.

Egyptské bezpečnostné jednotky zvádzajú v severnej časti polostrova Sinaj už celé roky boj s islamskými militantmi. Boje sa rozšírili aj do iných častí krajiny, kde sú útoky namierené aj na príslušníkov kresťanskej menšiny alebo turistov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.