Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2019, 08:51 Aktualizované dňa 17.05.2019 o 12:53

Finančná polícia zasahuje po celom Slovensku. Dôvodom sú podvody za milióny

Ide o akciu s krycím názvom "Festival".

Takmer po celom Slovensku zasahuje v piatok od skorého rána finančná polícia. Zadržala už 14 osôb. Dôvodom sú podvody za sedem miliónov eur. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Polícia zasahuje takmer vo všetkých krajoch. Vykonáva domové prehliadky a prehliadky iných priestorov. "Ide o akciu s krycím názvom "Festival", na ktorej sa zúčastňuje viac 100 policajtov," spresňuje polícia.

Zadržaných 14 osôb je podozrivých zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti. Škoda spôsobená touto trestnou činnosťou mala byť vo výške sedem miliónov eur.

Podľa informácií televízie Markíza je jedným zo zadržaných organizátor Topfestu D. Drobný. Topfest má zabezpečovať reklamná a umelecká agentúra Morning Net. Markíza ďalej informuje, že podľa obchodného registra bola pred tromi mesiacmi prepísaná na maďarského konateľa.

Fiktívne faktúry

Vyšetrovateľ finančnej polície vedie od decembra 2017 trestné stíhanie pre skrátenie dane v 25 skutkoch. Týka sa bratislavskej obchodnej spoločnosti a jej daňových priznaní za roky 2015 a 2016.

V nich mali byť zahrnuté aj fiktívne faktúry rôznych dodávateľov. Došlo ku skráteniu dane vo výške viac ako 6,9 milióna eur.

O väzbe sa rozhodne po úkonoch

"Vykonávame viaceré domové prehliadky, kancelárskych priestorov a garáže," spresnila polícia.

Akciu "Festival" realizuje momentálne v Piešťanoch, Partizánskom, Bratislave, Žiline, Svidníku, Novom Meste nad Váhom, Košiciach, Čadci, Stropkove a Michalovciach.

"O väzbe sa bude rozhodovať až po vykonaní potrebných procesných úkonoch," podotkla polícia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.