Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2019, 00:00

Na boj s odpadom chýba 40 miliónov

Podľa výrobcov obalov potrebuje štát zdvojnásobiť investície do odpadového hospodárstva.

Na boj s odpadom chýba 40 miliónov
Zdroj: Pavol Funtál

Slovensko zaplavujú smeti. Podľa najnovších údajov Európskej komisie recyklujeme necelú štvrtinu komunálneho odpadu. Na skládky vyhadzujeme v prepočte na obyvateľa dvakrát viac, ako je európsky priemer, aj najviac z okolitých krajín. Ministerstvo životného prostredia priznáva, že Slovensko európsky záväzok zhodnocovať polovicu odpadu do roku 2020 zrejme nesplní. Situáciu chce rezort zlepšiť novými zákonmi. Výrobcovia však volajú po zvýšení investícií.


Skládkujeme najviac
Kým v susednom Rakúsku za rok 2017 skončilo na skládke 12 kilogramov komunálneho odpadu na obyvateľa, na Slovensku to bolo až 20-krát viac, teda 229 kilogramov. To je zároveň najviac spomedzi ok

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.