Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2019, 07:33

Vláda rokuje na východe. Trebišovský región by mohol dostať milión

Vládny kabinet sa bude venovať priebežným informáciám o realizácii akčného plánu rozvoja okresu Trebišov.

Vláda rokuje na východe. Trebišovský región by mohol dostať milión
Zdroj: TASR

Vláda pokračuje v sérii výjazdových rokovaní v najmenej rozvinutých okresoch na Slovensku. Po tom, čo v utorok (14. 5.) rokovala v Hanušovciach nad Topľou, zasadne v stredu v Trebišove. Vládny kabinet sa bude venovať priebežným informáciám o realizácii akčného plánu rozvoja okresu Trebišov.

Kabinet bude rokovať aj o poskytnutí regionálneho príspevku vo výške jedného milióna eur do 30. júna. Najviac financií, 200-tisíc eur, by malo ísť na zateplenie a revitalizáciu kultúrneho a spoločenského strediska v Trebišove.

Čierna nad Tisou by mala od vlády získať financie vo výške 90-tisíc eur na rekonštrukciu a modernizáciu domu smútku.

Na obnovu strechy, zateplenie budovy, interiérové úpravy a rekonštrukciu toaliet klubu dôchodcov by malo mesto Sečovce získať 34-tisíc eur.

Na obstaranie mikrobusu pre potreby spoločenských akcií by mala obec Leles získať 20-tisíc eur, Cirkevná základná škola s materskou školou sv. Juraja v Trebišove by mala dostať 30-tisíc eur. Použiť ich plánuje na vybudovanie futbalového ihriska pre deti a mládež.

Vláda by mala vyčleniť financie pre viacero obcí aj na výstavbu chodníkov a miestnych komunikácií či na rekonštrukciu kultúrnych domov. Finančnú pomoc by mali dostať aj viaceré cirkvi a zväzy. Napríklad Rímskokatolícka farnosť Ducha svätého v Kráľovskom Chlmci by mala na obnovu farskej budovy získať čiastku 15-tisíc eur.

S tohtoročnými výjazdovými rokovaniami začala vláda 16. januára, keď zasadala v Snine, o deň neskôr v Levoči. Vo februári vládny kabinet navštívil Revúcu (12. 2.) a obec Jesenské (13. 2.), v marci (19. 3.) Gelnicu a Lipany (20. 3). V apríli (9. 4.) vláda zasadala v Medzilaborciach a v Bardejove (10. 4.). V utorok (14. 5.) rokovala v Hanušovciach nad Topľou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.