Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2019, 13:44 Aktualizované dňa 14.05.2019 o 16:49

"Ťažko vládzem, fakt som dosť popil." Danko u Braňa Závodského obhajoval svoju cestu do Ruska

Šéf parlamentu zapíjal našu prehru s Kanadou.

"Ťažko vládzem, fakt som dosť popil." Danko u Braňa Závodského obhajoval svoju cestu do Ruska
Zdroj: Reprofoto/Facebook/Rádio Expres

Šéf parlamentu a SNS Andrej Danko v relácii Braňo Závodský Naživo na Rádiu Expres opätovne obhajoval svoju cestu do Ruska a to, prečo chce s ruskými politikmi udržiavať dobré vzťahy. 

"Aby som robil otváranie dverí, ako politik musí," povedal Danko s tým, že v Rusku má vzťahy, ktoré sú podľa neho dôležité. "Myslíte, že vzťahy, aké som tam nadviazal, nepomôžu slovenským politikom?" pýtal sa predseda SNS.

​V tejto súvislosti na Danka zatlačil moderátor Braňo Závodský, ktorý sa ho spýtal, či teda jeho dobré vzťahy v Rusku nemôžu ovplyvniť budovanie plynovodu Nord Stream 2, ktorý má Slovensko obchádzať.

"Pán redaktor, ťažko vládzem, fakt som dosť popil," reagoval Danko, ktorý zjavne nebol vo svojej koži. Priznal to aj v úplnom začiatku diskusie. “Trošku som omámený, lebo som zapíjal večer smútok po tom hokeji,” povedal na úvod. 

​Šéf parlamentu a SNS sa následne v poobedných hodinách prostredníctvom oficiálneho straníckeho Facebooku ohradil voči tomu, že by bol počas relácie a iných častí dňa pod vplyvom alkoholu. 

"Áno, priznávam, dnes mám náročnejší deň, no dôrazne sa ohradzujem, že by som bol pod vplyvom alkoholu pri plnení si svojich povinností. Tie som si vždy plnil a plním zodpovedne," napísal Danko a dodal, že vynechať pracovné aktivity by bolo podľa neho nezodpovedné. 

"Ak som sa previnil, tak jedine tým, že som pravým fanúšikom a už sa neviem dočkať ďalšieho zápasu našich hokejistov a verím, že tentokrát víťazný gól strelia oni," uzavrel Danko.

Danko následne na otázku moderátora odpovedal, že keby to bolo zvrátiteľné, tak preto urobí všetko. "Pre mňa je teraz dôležité, aby sme dostali svoje dodávky a budem v tom pokračovať," dodal. 

​Reč prišla aj na domácu politiku. Danko sa pochválil, ktoré z jeho plánovaných opatrení sú už predrokované s koaličnými partnermi a tak by mali byť schválené aj v parlamente. Mala by sa podľa neho znížiť daň z príjmu pre malé spoločnosti s príjmom do 100-tisíc eur, znížiť by sa mala aj DPH na niektoré potraviny na 10 percent. Ďalším opatrením je zrušenie koncesionárskych poplatkov pre dôchodcov. "A možno aj pre ďalšie skupiny," dodal Danko.

Šéf národniarov priznal, že tieto opatrenia sa môžu prejaviť aj na štátnom rozpočte, aj keď podľa neho nie je vyrovnaný rozpočet tým najdôležitejším. "Z toho sa ľudia nenajedia, či bude deficit jedno percento alebo dve," povedal Danko s tým, že by pokojne aj zvýšil štátny dlh. "My sa nemusíme báť ničoho," dodal. 

Na záver diskusie sa Danko opäť vrátil k hokeju. "Už dúfam neprehráme hokej s takou bolesťou," povedal Danko, podľa ktorého sa hra nášho tímu zlepšuje. "Ja som mal to šťastie, že ja som videl aj keď sme boli majstri sveta, ja som bol v Göteborgu a musím povedať, že po tých rokoch mám konečne pocit, že tí chalani bojujú za svoju vlasť," uzavrel Danko. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.