Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2005, 00:00

Problémy Slovákov v Británii

Zastupiteľský úrad SR v Londýne a rezort diplomacie zaregistrovali za posledných pár týždňov väčší počet Slovákov, ktorí sa ocitli v núdzi pri hľadaní práce vo Veľkej Británii. "Prípadné poskytnutie pôžičky z prostriedkov rezortu nepovažujeme v týchto prípadoch za vhodné riešenie, nakoľko vo väčšine prípadov je vzhľadom na pomery žiadateľov minimálna záruka návratnosti pôžičky," tvrdí hovorca rezortu Juraj Tomaga.

Zastupiteľský úrad SR v Londýne a rezort diplomacie zaregistrovali za posledných pár týždňov väčší počet Slovákov, ktorí sa ocitli v núdzi pri hľadaní práce vo Veľkej Británii. Ide predovšetkým o občanov, ktorí si prácu nenašli kvôli neserióznym agentúram, jazykovej bariére, nereálnym očakávaniam a celkovej nepripravenosti a chcú sa tak urýchlene vrátiť na Slovensko, informoval hovorca rezortu Juraj Tomaga. Keďže nemajú finančné prostriedky na návrat, zastupiteľský úrad žiadajú o pomoc v núdzi. "Prípadné poskytnutie pôžičky z prostriedkov rezortu však nepovažujeme v týchto prípadoch za vhodné riešenie, keďže vo väčšine prípadov je vzhľadom na pomery žiadateľov minimálna záruka návratnosti pôžičky."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.