Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2019, 07:23

Vláda bude rokovať bude opäť na východe, prerozdelí státisíce eur

Vládny kabinet sa v Hanušovciach nad Topľou bude venovať priebežným informáciám o realizácii akčného plánu rozvoja okresu Vranov nad Topľou.

Vláda bude rokovať bude opäť na východe, prerozdelí státisíce eur
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Vláda absolvuje v utorok a v stredu (15. 5.) ďalší dvojdňový výjazd v najmenej rozvinutých regiónoch Slovenska. Najskôr bude v utorok rokovať v Hanušovciach nad Topľou, o deň neskôr zasadne v Trebišove.

Vládny kabinet sa v Hanušovciach nad Topľou bude venovať priebežným informáciám o realizácii akčného plánu rozvoja okresu Vranov nad Topľou.

Kabinet bude rokovať aj o poskytnutí regionálneho príspevku vo výške jeden milión eur, ktorý má byť uvoľnený do 30. júna. Najviac financií, 90-tisíc eur, by malo ísť na rekonštrukciu materskej školy na sídlisku Okulka vo Vranove nad Topľou.

Na rekonštrukciu stolnotenisovej haly by mal vranovský stolnotenisový klub získať 70-tisíc eur.

Na obnovu domu smútku a jeho dovybavenie by Hanušovce nad Topľou mali získať 67-tisíc eur, mesto by malo dostať aj 20.000 eur na rekonštrukciu mosta cez potok. Obec Bystré by mala od vlády získať 53-tisíc eur na rekonštrukciu domu služieb, ktorý je sídlom sociálneho podniku.

Zhodne po 25-tisíc eur by mali získať obce Majerovce na výstavbu miestnej komunikácie k rodinným domom a obec Malá Domaša na vybudovanie parkovísk a prístupových komunikácií k novým bytovým domom.

Vláda by mala vyčleniť financie pre viacero obcí aj na výstavbu chodníkov a miestnych komunikácií či na rekonštrukciu kultúrnych domov.

Finančnú pomoc by mali dostať aj viaceré cirkvi, športové kluby a zväzy. Napríklad na rekonštrukciu fasády na kostole sv. Jána Pavla II. by gréckokatolícka cirkev s farnosťou v Hanušovciach nad Topľou mala získať 16.000 eur. Vláda by mala podporiť celkovo 64 projektov.

S tohtoročnými výjazdovými rokovaniami začala vláda 16. januára, keď zasadala v Snine, o deň neskôr v Levoči. Vo februári vládny kabinet navštívil Revúcu (12. 2.) a obec Jesenské (13. 2.), v marci (19. 3.) Gelnicu a Lipany (20. 3). V apríli (9. 4.) vláda zasadala v Medzilaborciach a v Bardejove (10. 4.).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.