Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2019, 00:00

Spor o policajný výcvik: intelekt alebo chvaty?

Kľúčovú úlohu vo výchove mužov zákona zohrávajú vstupné testy do zboru. Tie sú však dlhodobo kritizované bývalými príslušníkmi.

Testy fyzickej zdatnosti či psychologické vyšetrenie. Prijímačky do Policajného zboru stavajú proti sebe súčasných a bývalých príslušníkov. Jedni ich považujú za dostatočne náročné, iní ich kritizujú. HN strávili niekoľko dní monitorovaním situácie a rozhovormi s obidvoma tábormi.


Študenti v teréne
Vlnité vlasy a šedivejúce fúzy robia z Mariána Peťovského postavičku ako vystrihnutú z francúzskeho filmu. Pedagóg Akadémie Policajného zboru v Bratislave predvádza na lúke za mestom žiakom, ako spacifikovať útočníka. Figurant opakovane ostane po chvate ležať na tráve. Jedna so spolužiačok ho súcitne opráši od zeminy a stebiel uschnutej trávy. Túto časť odbornej praxe, ktorá zahŕňa aj prácu v teréne, zaviedli na škole len pred dvoma rokmi. Aj takouto inováciou chcú budúcich policajtov kvalitnejšie pripraviť na vstup do zboru. „K nám na školu sú rovnaké testy ako do Policajného zbo

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.