Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2019, 00:00

Kľúčová cesta do Bratislavy, po ktorej bude jazdiť aj Čaputová, je rozbitá. Oprava je v nedohľadne

Po spojnici medzi Pezinkom a hlavným mestom prejdú denne tisícky áut. Vykonáva sa na nej prevažne bežná údržba a lokálne opravy.

Kľúčová cesta do Bratislavy, po ktorej bude jazdiť aj Čaputová, je rozbitá. Oprava je v nedohľadne
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová sa oficiálne ujme úradovania v polovici júna. Médiám prezradila, že pohodlia domáckeho prostredia v rodinnom dome v Pezinku by sa vzdala len nerada. Do kancelárie v Prezidentskom paláci je pripravená dochádzať za rovnakých podmienok, ako to denne robia tisícky ďalších obyvateľov. „Budem tak ako iní bežní občania čakať v zápche, aby som sa dostala do práce. Pýtala som sa na to a nič tomu nebráni,“ informovala v rozhovore pre denník SME Zuzana Čaputová.

Privilégium ubytovať sa v prezidentskej vile na bratislavskom Slavíne tak nová hlava štátu zrejme odmietne. Jediným slovenským prezidentom, ktorý budovu obýval, je Rudolf Schuster. Ten ju v roku 2000 odkúpil od Východoslovenských železiarní a po skončení jeho mandátu v roku 2004 začala chátrať.

Cest

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.