Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2019, 12:00

Danko sa pohádal s Kotlebom: Nehovorte mi, že som kapitán, keď si doma šijete uniformy

Andrej Danko v relácii avizoval, že sa bude svojich koaličných partnerov pýtať na rokovanie s ĽSNS a následne vyvodí dôsledky.

Šéf SNS Andrej Danko sa v relácii na TA3 V politike pohádal so šéfom ĽSNS Marianom Kotlebom.

Viackrát sa vzájomne obviňovali z klamstiev. Debata sa v závere zvrhla aj na osobné útoky. "Nehovorte mi, že som kapitán, keď si doma šijete plukovnícke uniformy," povedal Danko.

Osobné útoky

Kotleba mu odkázal, že sa nemusí báť, že ho raz povýšia a bude plukovník. Danko šéfovi ĽSNS odkazoval, aby nebol nervózny a neusmieval sa stále.

Danko v relácii avizoval, že sa bude svojich koaličných partnerov pýtať na rokovanie s ĽSNS a následne vyvodí dôsledky. 

Predseda ĽSNS Marian Kotleba tvrdí, že strana rokovala so Smerom-SD o zastropovaní veku odchodu do dôchodku, so SaS o odvolávaní šéfa diplomacie Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD) a s OĽaNO o obmedzení potratov.

Dankov odkaz Kotlebovi

"Neviem, s kým rokujete, ale dnes verejne hovorím, že ak rokujete s mojimi koaličnými partnermi, budem sa ich na to pýtať a ja vyvodím z toho zodpovednosť v rámci koalície. Ja si vyprosím, aby ste vy s niekým z koalície rokovali. Pretože ja chcem robiť politiku bez takýchto klamstiev," vyhlásil Danko.

Kotleba uviedol, že sa nepripravuje na povolebnú spoluprácu so Smerom-SD, ale zastropovanie dôchodkového veku bolo aj v ich programe, preto ho chceli podporiť. "Rokujeme s každou stranou, s ktorou máme prieniky," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.