Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2019, 00:00

Kiska zbiera body proti Smeru. Pellegrini s Ficom už prešli do masívneho útoku

Spor medzi prezidentom Andrejom Kiskom a lídrami Smeru sa tento týždeň vyostril.

Tohtotýždňové udalosti sa začali náhodou. Po na prvý pohľad nevinnom rozhovore prezidenta Andreja Kisku pre nemecký denník Die Welt. Kiska v ňom však podrobil vládu kritike.

"Po Jánovej smrti som bol svedkom arogancie našich politických elít, toho do akej miery je mafia prerastená do celej štruktúry nášho štátu. Cítil som, že je mojou úlohou niečo s tým urobiť," zveril sa denníku.

​Nielen tieto slová vyrušili v pondelok premiéra Petra Pellegriniho, ktorý sa na brífingu, kde sa vyjadroval k aktuálnym témam, ostro pustil do prezidenta. Vyzval ho, aby nepoškodzoval dobré meno Slovenska.

​"Musím s plnou vážnosťou a s ľútosťou skonštatovať, že vyjadrenie prezidenta SR pre denník Die Welt sú naozaj veľmi smutným príkladom toho, keď prezident rezignuje na záujem o dôstojnú reprezentáciu krajiny a, naopak, uprednostní svoj vlastný politický projekt spojený so založením novej strany," povedal Pellegrini.

Spor pokračoval hneď na druhý deň pri menovaní nového ministra financií Ladislava Kamenického v Prezidentskom paláci.

Kiska reagoval na Pellegriniho kritiku slovami, že radšej by pre zahraničné médiá hovoril o dokončenom tuneli Višňové, diaľniciach, či novej modernej nemocnici, ako o Vadalovi, Kočnerovi a prepojeniach mafie na vládne kruhy.

Do tohto sporu sa pridal aj šéf Smeru Robert Fico, ktorý Kisku nešetril. ""Pán Kiska hrubo zneužíva svoju prezidentskú funkciu na čisto stranícke účely. Prezident nemôže chodiť po zahraničí a nadávať na vlastnú krajinu, útočiť na vládu a vymýšľať si veci," povedal Fico.

Výroky politických lídrov si pozrite vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.