Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2019, 00:00

Reforma nemocníc čelí stovkám pripomienok

Reforma má širokú podporu odborníkov, v mnohom ju však požadujú doladiť. Chcú vedieť, ako ministerstvo zabezpečí peniaze.

Reforma nemocníc čelí stovkám pripomienok
Zdroj: TASR

Čas na reakcie odbornej verejnosti k zásadnej zmene v systéme organizácie slovenských nemocníc sa chýli ku koncu. Posledný deň na pridávanie pripomienok k vládnemu návrhu novely zákona o zdravotných poisťovniach, ktorou sa má zásadná reorganizácia kompetencií v nemocničnej sieti zaviesť, je dnes. Aktuálne sa pod zverejneným návrhom nachádza 571 pripomienok, z ktorých až 312 považujú ich autori za zásadné.

Sestry trvajú na titule
Zdravotné sestry trvajú na tom, že pre výkon ich povinností je potrebné vysokoškolské vzdelanie. Navrhovanú zmenu, ktorá počíta v doliečovacích zariadeniach so zapojením praktických sestier, teda premenovaných zdravotníckych asistentov, preto odmietajú. „Ak sa v zariadení má poskytovať ošetrovateľská starostlivosť, tak ju musí poskytovať zdravotnícky pracovník, ktorý odbor ošetrovateľstvo študoval,“ argumentuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.