Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2019, 13:35

Anton Siekel vysvetlil, ako zbohatol

Kupónová privatizácia nemohla prebehnúť fér, lebo jej nastavenie bolo nelogické, tvrdí Anton Siekel.

"Človek svoju históriu nezaprie. Ja nemám problém diskutovať aj o kupónovej privatizácii."

V archívnom rozhovore HNtelevízie z roku 2015 to vyhlásil Anton Siekel, spoluzakladateľ finančnej skupiny Istrokapitál, neskôr majiteľ investičnej skupiny FPD, ktorý pred štyrmi rokmi ohlásil koniec v biznise a v súčasnosti je šéfom Slovenského olympijského výboru.

Kupónová privatizácia, na ktorej zbohatol, podľa neho nemohla prebehnúť fér, lebo jej nastavenie bolo nelogické. "Ku mne bola veľmi štedrá," vyhlásil.

"Môžeme dneska polemizovať o tom, že či to bolo tým, že nejasná legislatíva spôsobila, že sme istú etapu toho podnikania vedeli využiť naše väčšie znalosti, ako ich mal drobný investor a ten držiteľ investičných kupónov a potom drobný akcionár," povedal Siekel, ktorý bude hosťom najbližšieho podujatia HNinspire.

HNinspire tentokrát s Antonom Siekelom, úspešným podnikateľom a prezidentom Slovenského olympijského výboru.

Kedy začal s podnikaním? Kedy zarobil svoj prvý milión? Prečo by sa mladí ľudia mali pustiť do podnikania? A aký má názor z titulu svojej funkcie na vývoj slovenského hokeja? Toto všetko a ešte viac zodpovie Anton Siekel už 22. mája 2019 o 19:00 v priestore HubHub, Mlynské nivy 16, Bratislava, pozývame Vás.

Ďalšie informácie môžete získať vo facebookovej udalosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.