Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2019, 00:00

Kamenický: priority sú eKasy a boj s únikmi

Kamenický: priority sú eKasy a boj s únikmi
Zdroj: HN Pavol Funtál

Vyhnúť sa schodku v rozpočte, naplno spustiť projekt eKasa aj otázka šéfa daniarov budú patriť medzi top priority nového ministra financií Ladislava Kamenického, ktorý prevzal vedenie rezortu v utorok po vymenovaní prezidentom Andrejom Kiskom.


Kamenický počas prvého brífingu s novinármi deklaroval snahu nadviazať na rozpočtové ciele svojho predchodcu Petra Kažimíra. „Budem sa snažiť udržať vyrovnaný rozpočet,“ povedal. „Nie je to úplná samozrejmosť, makrodáta v Európe sa zhoršujú, budeme ho prehodnocovať na mesačnej báze,“ vysvetlil nový financmajster, ktorému rezort odovzdal Peter Pellegrini. Predseda vlády dočasne viedol ministerstvo financií po odchode Kažimíra. Premiér taktiež viedol rokovania o objeme nových sociálnych opatrení. V rozhovore pre HN, ktorý sa však konal pred poslednou Koaličnou radou, na ktorej sa strany dohodli na veľkosti niektorých opatrení -- Kamenický uviedol, že objem balíčkov by nemal ohroziť vyrovnané hospodárenie. „Pevne verím, že sa nebudeme hýbať

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.