Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2019, 19:00

Michal Havran: Niektorí ľudia vôbec nemajú tušenie, kto bol Štefánik. Najviac ma zarazili Kotlebove zelené handry

Pozrite si rozhovor s publicistom a spisovateľom Michalom Havranom v HNtelevízii.

Bol som veľmi znepokojený z toho, kto všetko sa hlási a kto všetko dokáže zneužiť Štefánikov politický odkaz.

Takto reagoval známy publicista a spisovateľ Michal Havran k celonárodnej spomienkovej slávnosti pri príležitosti stého výročia smrti Milana Rastislava Štefánika.

Ten sa pred týždňom stal víťazom ankety Najväčší Slovák, ktorého obhajoval práve Havran.

​V rozhovore so šéfredaktokou Hospodárskych novín Marcelou Šimkovou v HNtelevízii povedal, že má pocit, že ľudia ktorí dnes použivajú jeho meno, nemajú vôbec tušenie, kto Štefánik bol.

"Najviac ma zarazili zelené handry strany Kotleba, ktoré sa tam veľmi nevkusne premávali. Ja som presvedčený že je to strana päťkárov. Zrejme nepočúvali na hodinách dejepisu. Keby sa vzdelávali, tak by vedeli, že Štefánik bol veľmi významným členom slobodomurárskej lóže Veľký Orient, ktorú spoluzakladal v Československu," hovorí publicista. 

V rozhovore popísal, aký Štefánik bol, proti komu bojoval a o čo sa najviac pričinil. "Nebol zamindrákovaný, nepovažoval cudzincov za nepriateľov, ale za spojencov. Bol presvedčeným stúpencom Československa."

Havran dodal, že Štefánik bol človek z veľkého sveta, bol extrémne zadlžený, mal mnoho žien. Okrem toho však bol pracovitý a nesmierne húževnatý.

Celý rozhovor si pozrite vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.