Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2019, 11:02

Radšej by som hovoril o dokončených diaľniciach či tuneli Višňové, reagoval Kiska na Pellegriniho kritiku

  • Prezident tvrdí, že by radšej odpovedal na otázky o úspechoch Slovenska a nie na tie ohľadne vraždy novinára a jeho snúbenice, Vadalu či Kočnera a ich prepojenia na najvyššie politické kruhy.
  • ​Reagoval tak na kritiku premiéra Petra Pellegriniho, podľa ktorého boli prezidentove dnešné slová úplne v poriadku a patria k štandardnej politickej kultúre.

Prezident Andrej Kiska pri vymenovaní nového ministra financií Ladislava Kamenického nepriamo reagoval aj na kritiku zo strany premiéra Petra Pellegriniho, ktorý mu vyčítal vyjadrenia v rozhovore pre nemecký denník Die Welt.

"Verte mi, že by som ako prezident pre zahraničné médiá podstatne radšej hovoril o tom, ako sme pohli s výstavbou diaľnic. Ako sme dokončili tunel Višňové, ako sme dokázali dokončiť po toľkých rokoch a toľkých obrovských navyšovaniach jadrovú elektráreň Mochovce, ako sme postavili konečne jednu super modernú nemocnicu," reagoval Kiska v Prezidentskom paláci.

​Tvrdí, že by radšej odpovedal na tieto otázky a nie na tie ohľadne vraždy novinára a jeho snúbenice, Vadalu či Kočnera a ich prepojenia na najvyššie politické kruhy.

Pellegrini na to reagoval slovami, že je to úplne v poriadku a patrí to k štandardnej politickej kultúre. "Ja som pokritizoval včera pána prezidenta a je normálne, že pán prezident potreboval trochu pokritizovať nás. Akurát je lepšie, keď si to povieme doma zoči-voči, ako keď potom rozprávame krížom-krážom po svetových médiách, to Slovenskej republike škodí viac," povedal premiér v Prezidentskom paláci. 

Pellegrini včera vyzval Kisku, aby prestal poškodzovať dobré meno Slovenska. Vyjadrenia Kisku vníma premiér ako smutný príklad toho, keď prezident rezignuje na záujem o dôstojnú reprezentáciu krajiny a uprednostní svoj vlastný politický projekt.

"Musím s plnou vážnosťou a s ľútosťou skonštatovať, že vyjadrenie prezidenta SR pre denník Die Welt sú naozaj veľmi smutným príkladom toho, keď prezident rezignuje na záujem o dôstojnú reprezentáciu krajiny a, naopak, uprednostní svoj vlastný politický projekt spojený so založením novej strany," povedal Pellegrini s tým, že Slovensko sa teší dobrému zahraničnopolitickému renomé.

​Kritizoval, že Kiska tak na medzinárodnej úrovni pokračuje v rétorike o štáte, v ktorom vládne mafia. Podotkol, že silu demokracie v krajine určuje aj práca polície. Argumentoval tým, že sa policajným zložkám a prokuratúre podarilo zadržať páchateľov aj objednávateľov vraždy novinára Jána Kuciaka do roka od vraždy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.