Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2019, 00:00

Kľúčové ulice uzavrú. Bratislavu a Košice čakajú výrazné dopravné obmedzenia

Blížiace sa majstrovstvá prinesú obyvateľom miest dopravné obmedzenia, ale i mimoriadne zisky z prenájmu cez Airbnb

Kľúčové ulice uzavrú. Bratislavu a Košice čakajú výrazné dopravné obmedzenia
Zdroj: TASR

Tisíce nových parkovacích miest, MHD zadarmo, špeciálne spoje, policajné hliadky, no v neposlednom rade uzavreté ulice. Hoci Bratislava i Košice ľudí ubezpečujú, že dva týždne hokejového šampionátu prebehnú hladko a bezpečne, majstrovstvá prinesú obyvateľom dvoch najväčších slovenských miest s návalom športových nadšencov viaceré obmedzenia.

Uzavreté cesty v okolí štadiónov
„Hlavné mesto v spolupráci s organizátorom majstrovstiev pracuje na opatreniach, ktoré majú zabrániť zhusteniu osobnej dopravy v okolí zimného štadióna a v centre mesta návštevníkmi podujatia, ktorí prídu do Bratislavy osobnými autami,“ povedal pre HN Peter Bubla, hovorca kancelárie primátora hlavného mesta. Tomu majú pomôcť hlavne záchytné parkoviská, ktoré vytvoria v Bratislave a Košiciach dokopy 2 300 nových parkovacích miest.


Domáci vodiči i cestujúci budú musieť pre šampionát rátať s istými dopravnými obmedzeniami, a to najmä v okolí bratislavského Zimného štadióna Ondreja Nepelu a košickej Steel Arény. Dopravu majú odľahčiť posilnené spoje MHD, ktorá bude pre návš

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.