Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2019, 00:00

Proti recidíve pomôže hlavne resocializácia

Slovensko má problém s množstvom väzňov, ktorí po prepustení z väzenia opäť páchajú trestnú činnosť.

Proti recidíve pomôže hlavne resocializácia
Zdroj: Flickr/Dave Nakayama

O čom je projekt Šanca na návrat
Vláda si od projektu sľubuje zníženie sociálneho vylúčenia ľudí, ktorí opustili výkon trestu odňatia slobody. Má im pomôcť uplatniť sa po opustení väzenskej cely, nájsť si prácu a zabrániť tak opakovaným zločinom. Projekt chce odbremeniť preplnené nápravné zariadenia a napomôcť pri častejšom využívaní alternatívnych trestov.


70 percent
Takmer tri štvrtiny odsúdených svoj čin po prepustení zopakujú. Najlepšou pomocou je resocializácia páchateľov.

Slovensko má problém s množstvom väzňov, ktorí po prepustení z väzenia opäť páchajú trestnú činnosť.
Budíček 5.45. Raňajky 6.30. Začiatok pobytu na väzenskom dvore 10.00. Obed 11.30. Ďalší pobyt na dvore 13.00. Večera 17.00. Večierka 21.45. Takto vyzerá deň väzňa. Všetky dni sú rovnaké a opakujú sa stále dookola niekoľko rokov. Život vo väzení človeka významne ovplyvní. Každodenná rutina a monotónny chod života vo väzení zabíjajú spoločenské a pracovné návyky. Odsúdený si na tento režim časom zvykne tak, že po prepustení má problém vrátiť sa späť do bežného života. Je jednoduché po návrate do spoločnosti rýchlo skĺznuť späť na šikmú plochu. Tento problém rieši resocializácia vä

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.