Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2019, 00:00

Štefánikova storočnica pripomínala politický míting

Sté výročie smrti Milana Rastislava Štefánika si pripomenuli politici na spomienkovom podujatí na Bradle. Akciu však narúšali hlasné pokriky prívržencov jednej z politických strán.

Štefánikova storočnica pripomínala politický míting
Zdroj: HN Peter Mayer

Andrej Kiska kráča po schodoch z bieleho travertínu na vrchol Štefánikovej mohyly, ktorá leží neďaleko Brezovej pod Bradlom. V dave to začína šumieť. Spod zelenej vlajky s bielym dvojkrížom sa ozve polohlasné: „Úžerník.“ Hlava štátu si pokriky kotlebovcov nevšíma. „Do basy s tebou“ či „hanba“ spustia zborovo sympatizanti ĽSNS Mariana Kotlebu. Podporovatelia Progresívneho Slovenska deliaci sa pod mohylou o rovnaký priestor s podporovateľmi ĽSNS, SNS či Slovenskej ľudovej strany Andreja Hlinku kotlebovcov pokarhajú. Kiska sa zaradí na úpätí mohyly k ďalším štátnikom. Slávnosti stého výročia smrti najslávnejšieho slovenského generála na preplnenom pamätníku sa môžu začať.

Politici o Štefánikovi
Na mohyle si „podávali mikrofón“ traja najvyšší ústavní činitelia Slovenska. Zvuková technika občas zlyhá, mikrofón sa odmlčí a tisíce ľudí sledujú len naprázdno sa pohybujúce pery štátnych funkcionárov. Zatiaľ čo premiér Peter Pellegrini ešte v piatok Bielom dome diskutoval s Donaldom Trumpom, v sobotu už rečnil o Štefánikovi. Toho premiér nepovažuje za nadčloveka a snažil sa

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.