Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.05.2019, 22:31

Česko-slovenskú novinársku cenu získal článok Jána Kuciaka o talianskej mafii

Príspevok "Talianska mafia na Slovensku. Jej chápadlá siahajú aj do politiky" získal v ankete 1594 z celkového počtu 3096 odoslaných hlasov.

Česko-slovenskú novinársku cenu získal článok Jána Kuciaka o talianskej mafii
Zdroj: TV Markíza

Nadácia otvorenej spoločnosti (OSF) vyhlásila vo štvrtok v Prahe Novinárske ceny za rok 2018. Zvláštnu Česko-slovenskú cenu verejnosti získal nedokončený text o talianskej mafii na Slovensku zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka.

O víťazoch informovala OSF na svojej webovej stránke i sociálnej sieti Facebook.

V každej súťažnej kategórii nominovala nezávislá porota tri autorky či autorov s najlepšími prihlásenými prácami. O víťazovi v kategórii Česko-slovenská cena verejnosti rozhodla verejnosť v online hlasovaní.

Príspevok "Talianska mafia na Slovensku. Jej chápadlá siahajú aj do politiky" získal v ankete 1594 z celkového počtu 3096 odoslaných hlasov. Hlasujúci si mohli vybrať medzi piatimi najlepšími príspevkami z Česka a ďalšími piatimi zo Slovenska.

Najlepšou reportážou v kategórii audiovizuálnej žurnalistiky sa stala séria o Jánovi Kuciakovi novinárov z relácie Reportéři ČT Českej televízie (ČT).

Pražská pobočka OSF (Nadace Open Society Fund Praha) od roku 2010 organizuje v spolupráci s partnermi súťaž Novinárska cena, ktorá raz ročne verejne oceňuje kvalitné žurnalistické práce.

Hodnotia sa konkrétne príspevky, ktoré autori a redakcia sami prihlasujú do jednotlivých kategórií.

Rady v oboch štátoch vyberali príspevky, ktoré mali za uplynulý rok najväčší spoločenský dosah, alebo zásadne prispeli k posilneniu práv občanov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.