Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.05.2019, 09:48

NAKA má nového šéfa, do funkcie nastúpil Zurian

Branislav Zurian nastúpi po tom, ako bývalý riaditeľ Peter Hraško požiadal minulý rok o uvoľnenie z pracovného pomeru.

NAKA má nového šéfa, do funkcie nastúpil Zurian
Zdroj: TASR

Novým riaditeľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) je Branislav Zurian. Do funkcie ho ustanovil policajný prezident Milan Lučanský.

"Prezident Policajného zboru Milan Lučanský ustanovil do funkcie riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Branislava Zuriana, ktorý doposiaľ viedol národnú protizločineckú jednotku," informovala polícia na sociálnej sieti.

Vedúca komunikačného oddelenia Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová pre TASR potvrdila, že funkciu preberá nový riaditeľ od štvrtka.

Zurian tak do funkcie nastúpi po tom, ako bývalý riaditeľ Peter Hraško požiadal minulý rok o uvoľnenie z pracovného pomeru.

Lučanský sa vtedy ako dočasný policajný prezident rozhodol funkciu neobsadiť a riadením NAKA bol poverený vtedajší zástupca riaditeľa Patrik Jurík.

Koncom novembra minulého roka Lučanský vysvetlil, že napriek tomu, že ešte nebolo ukončené disciplinárne konanie, dohodol sa s Hraškom o jeho ďalšom pôsobení v polícii.

Dôvodom začatia disciplinárneho konania boli viaceré pochybenia po prijatí anonymného trestného oznámenia v súvislosti s iniciatívou Za slušné Slovensko.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.