Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2019, 00:00

Čižnárova žaloba ĽSNS mala slabiny

Najvyšší súd nakoniec stopku ĽSNS Mariana Kotlebu nedal. V žalobe generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára videl senát viacero dier.

Čižnárova žaloba ĽSNS mala slabiny
Zdroj: TASR

Najvyšší súd včera urobil bodku za vyše dva roky trvajúcim súdnym procesom. Podnet Jaromíra Čižnára na rozpustenie ĽSNS súdna inštancia zamietla a kritizovaná strana, obhajujúca napríklad vojnový štát Jozefa Tisa, tak môže pokračovať v politickej činnosti. Senát nakoniec po preskúmaní dôkazov musel žalobu zamietnuť, „pretože žalobca generálny prokurátor neuniesol dôkazné bremeno“. Vo viacerých bodoch videl žalobu ako nedostatočnú.

1. Živé prípady
Jedným z bodov žaloby, v ktorom strana zastupujúca Jaromíra Čižnára apelovala na zrušenie ĽSNS, boli aj možné prehrešky straníkov. V súčasnosti je totiž stíhaných viacero kotlebovcov. Medzi nich patrí aj šéf strany Ma

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.