Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.04.2019, 14:10 Aktualizované dňa 29.04.2019 o 15:07

Danko rešpektuje rozsudok k ĽSNS, spoluprácu s kotlebovcami odmieta

​Návrh na rozpustenie strany podal na Najvyšší súd generálny prokurátor Jaromír Čižnár v máji 2017.

Danko rešpektuje rozsudok k ĽSNS, spoluprácu s kotlebovcami odmieta
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) rešpektuje rozsudok Najvyššieho súdu, ktorý nerozpustil ĽSNS. Komentovať ho nemieni. Na tlačovej konferencii v parlamente zároveň vyhlásil, že s ĽSNS nikdy spolupracovať nechce.

Senát Najvyššieho súdu (NS) SR v pondelok zamietol návrh na rozpustenie parlamentnej ĽSNS. Najvyšší súd na základe vykonaného dokazovania dospel k záveru, že žalovanú stranu nie je možné rozpustiť len preto, že kritizuje ústavný a právny poriadok štátu, a že sa zúčastňuje na tvorbe verejnej debaty na politickej scéne.

Návrh na rozpustenie strany podal na NS generálny prokurátor Jaromír Čižnár v máji 2017. Vo veci rozhodoval senát pod vedením predsedníčky Jany Zemkovej.

Najvyšší súd už raz rozhodoval o zákaze činnosti krajne pravicovej strany Slovenská pospolitosť - Národná strana, ktorej viacerí členovia vtedy čelili obvineniam z trestných činov.

Predchodkyňu ĽSNS zakázal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.