Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.04.2019, 00:00

Úspech eReceptov vystriedalo sklamanie z online kariet

Podľa pôvodnej koncepcie eZdravia z roku 2009 malo byť ku koncu minulého roka vydaných 138 miliónov elektronických receptov. Realitou je polovica, no mohlo to byť oveľa horšie.

Úspech eReceptov vystriedalo sklamanie z online kariet
Zdroj: TASR

Väčšinu naplánovaných termínov na elektronizáciu zdravotníctva štát prespal. Ostrá prevádzka projektu eHealth sa mala reálne spustiť od začiatku roka 2013. „Všetky zmeny týkajúce sa posunu termínov, zmeny v obsahu projektu boli odsúhlasené kolektívnymi riadiacimi štruktúrami bez toho, aby sa vyvodzovala osobná zodpovednosť,“ konštatujú odborníci Najvyššieho kontrolného úradu v záverečnej správe funkčnosti elektronického zdravotníctva. Posun nastal, až keď v roku 2017 stagnujúci projekt od ministerstva zdravotníctva prevzalo Národné centrum zdravotníckych inf

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.