Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.04.2019, 00:00

Úspech eReceptov vystriedalo sklamanie z online kariet

Podľa pôvodnej koncepcie eZdravia z roku 2009 malo byť ku koncu minulého roka vydaných 138 miliónov elektronických receptov. Realitou je polovica, no mohlo to byť oveľa horšie.

Úspech eReceptov vystriedalo sklamanie z online kariet
Zdroj: TASR

Väčšinu naplánovaných termínov na elektronizáciu zdravotníctva štát prespal. Ostrá prevádzka projektu eHealth sa mala reálne spustiť od začiatku roka 2013. „Všetky zmeny týkajúce sa posunu termínov, zmeny v obsahu projektu boli odsúhlasené kolektívnymi riadiacimi štruktúrami bez toho, aby sa vyvodzovala osobná zodpovednosť,“ konštatujú odborníci Najvyššieho kontrolného úradu v záverečnej správe funkčnosti elektronického zdravotníctva. Posun nastal, až keď v roku 2017 stagnujúci projekt od ministerstva zdravotníctva prevzalo Národné centrum zdravotníckych informácií. Za ten čas sa ho podarilo pripraviť tak, že od januára 2018 možno od zdravotníkov reálne vyžadovať jeho používanie. Napriek tomu sú doň dnes pripojené len dve tretiny poskytovateľov. Cena sa dodnes vyšplhala na viac než 123 miliónov eur a ďalších takmer 60 miliónov tam ešte natečie.


Webová katastrofa
Informácie o zdravotnom stave na dosah ruky, možnosť objednať sa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.