Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.04.2019, 00:00

Regulácie odmietame. Tvrdia naši kandidáti

Digitalizácia, démonizácia regulácií, konkurencieschopnosť Slovenska v európskej superinštitúcii. Aj o týchto témach debatovali eurokandidáti na podujatí HNClub k eurovoľbám.

Regulácie odmietame. Tvrdia naši kandidáti
Zdroj: HN Peter Mayer

Budúcnosť v europarlamente


Ivan Štefanec, KDH
Súčasný europoslanec priznal, že ak mu voliči opäť prejavia dôveru, bude sa venovať téme vnútorného trhu a ochrany spotrebiteľa. „Presadili sme na ňom napríklad zrušenie roamingových poplatkov,“ povedal v úvode HNClubu.


Peter Broz, Kresťanská únia
Kandidát v súčasnosti vypomáha ako politický poradca a uviedol, že pre neho sú najväčšie srdcovky téma kyberbezpečnosti či zahraničnej politiky. „Tým, že som bol zamestnaný vo frakcii európskych konzervatívcov a reformistov, je mi toto nejakým spôsobom aj ideovo blízke,“ dodal.


József Nagy, Most-Híd
Europoslanec v súčasnosti pôsobí v európskom výbore LIBE. „Pôvodne som sa doň prihlásil, pretože tam patrí aj ochrana národnostných menšín. V roku 2015 sa to však prudko zmenilo na výbor, ktorý rieši aj silnejšie politické otázky, ako je migrácia,“ povedal.


Igor Matovič, Obyčajní ľudia
Matovič na úvod priznal, že v debate určitým spôsobom vytŕča, pretože síce kandiduje do europarlamentu, ale preto, aby zvýšil svojou prítomnosťou účasť vo voľbách. V prípade víťazstva svoj mandát prenechá inému kolegovi.


Vladimír Bilčík, koalícia SPOLU a Progresívne Slovensko
„Je dôležité, aby poslanci zo Slovenska boli vo výboroch, kde majú reálny vplyv a dosah na legislatívu Európskej únie,“ povedal kandidát. Bilčík priznal, že by chcel po prípadnom prekrúžkovaní sa do europarlamentu pôsobiť vo výbore LIBE, ktorý má podľa neho dosah na digitálny trh.


Eugen Jurzyca, SaS
„Nechcem, aby krajinám, ktoré hospodária nezodpovedne, zaplatili dlhy, krajiny ktoré hospodária zodpovedne,“ povedal poslanec Národnej rady. Ten by taktiež na pôde europarlamentu bojoval za zjednodušovanie niektorých legislatív.


Peter Pčolinský, Sme rodina
„V Národnej rade pôsobím vo výboroch pre pôdohospodárstvo a životné prostredie a tejto problematike by som sa chcel venovať aj v europarlamente, pretože tieto témy v čase, keď nám tu štrajkujú farmári, sú veľmi dôležité,“ povedal poslanec.


Monika Beňová, Smer-SD
„Európska únia je najmä o maxime možného,“ povedala Beňová, ktorá už dlhoročne zastupuje Slovensko v europarlamente. „Pôsobím tretie volebné obdobie vo výbore LIBE a bola som spravodajkyňou pri prijatí viacerých významných zmlúv,“ priznala.


Pál Csáky, SMK
Priznal, že v rámci europarlamentu sa vo výbore LIBE zaoberá najmä otázkami ľudských práv, ale aj problematikou migrácie. „Patril som od začiatku do jadra poslancov, ktorí kritizovali tzv. migračné kvóty,“ povedal.


Jaroslav Paška, SNS
Poslanec za SNS povedal, že od roku 2009 do roku 2014 mal skúsenosti s europarlamentnými výbormi a ako náhradník pôsobil aj vo výbore zaoberajúcom sa životným prostredím. „Niečomu takémuto som sa venoval v minulosti a chcel by som sa tomu venovať aj ak by som bol zvolený,“ dodal.


Konkurencieschopnosť

Ivan Štefanec
„Konkurencieschopnosť znamená najmä presadiť sa na exportných trhoch a tvoriť pracovné miesta,“ povedal europoslanec za KDH. Dodal, že konkurencieschopnosť v rámci eurozóny nie je až tak zlá, no dodal, že je stále čo zlepšo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.