Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2019, 18:00

Expolicajt o Bödörovi: Vieme, že v Nitre mal vplyv na vysokých policajných funkcionárov

Bývalý policajt Branislav Diďák v súčasnosti vedie iniciatívu Za lepšiu políciu a spolupracuje aj so stranou Spolu.

Keďže sme vstúpili do Únie a je jednotný európsky priestor, je teda logické, že aj mafia sa rozširuje,“ priznal bývalý policajt Branislav Diďák na margo medializovaných podozrení, podľa ktorých exšéf polície Tibor Gašpar mal mať vedomosť o rozrastajúcej sa bunke talianskej mafie Ndrangheta už v roku 2013.

O mafii

Diďák v súčasnosti vedie iniciatívu Za lepšiu políciu a spolupracuje aj so stranou Spolu. „Zakladajú si tu svoje firmy, bunky. Teraz je ale na našej polícii a medzinárodnej spolupráci, ako sa týmto aktivitám dá aspoň čiastočne brániť. Mne by ani nevadilo, že mafia sa tu pokúsila založiť bunku, teda ak to je pravda, ale to, že do jej krytia boli zapojení aj najvyšší policajní funkcionári,“ priznal pre HN.

Samotný Diďák ako policajt, ktorý v zbore strávil 25 rokov, ešte nechce hodnotiť pôsobenie staronového policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorého nedávno do funkcie oficiálne zvolila ministerka vnútra Denisa Saková. „Reforma v polícii, ktorú avizuje sa nedá urobiť bez politickej podpory a on ju má,“ povedal.

Pozná dianie okolo bödörovcov

Expolicajt zároveň slúžil v minulosti v Nitre, v ktorej pôsobí aj kontroverzná skupina podnikateľov bödörovcov. V súvislosti s prípadom vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej zarezonovala pred pár mesiacmi správa, keď podľa médií Norbert Bödör predbehol mužov zákona a na polícii sa prihlásil ešte predtým, ako mal byť zadržaný.

Vieme, že v Nitre má veľký vplyv na rozhodovanie vysokých politických funkcionárov. Oni to neradi počujú, ale ja si myslím, že toto už bude vec pána Lučanského a s týmto sa popasuje dobre,“ podčiarkol.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.