Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2019, 10:24

Ondrej Žemba včera zomrel vo svojom dome, bol označovaný za mafiánskeho bossa Popradu

Žemba bol v minulosti spájaný s dvoma vraždami mafiánov.

Ondrej Žemba včera zomrel vo svojom dome, bol označovaný za mafiánskeho bossa Popradu
Zdroj: YouTube/Plus 7 dní

Ondrej Žemba, ktorý bol označovaný za mafiánskeho bossa Popradu, zomrel na masívny infarkt vo svojom dome v Poprade. Túto informáciu priniesla televízia Markíza, ktorej ju potvrdili dva nezávislé zdroje.

Žemba bol v minulosti spájaný s dvoma vraždami mafiánov. Vypočúvali ho v prípade likvidácie košického bossa Róberta Holuba aj Petra Steinhubela alias Žaluďa. Žemba tvrdil, že so žiadnymi vraždami nemá nič spoločné. Ani z jednej nebol obvinený.

V lete 1999 však chceli zavraždiť aj Ondreja Žembu, ktorý sa o dva roky neskôr postavil do čela Tatravagónky ako jej spolumajiteľ a šéf dozornej rady.

Jeho zabitie si objednali bývalí príslušníci slovenskej tajnej služby SIS. Žembu mal zlikvidovať za 6639 eur nájomný vrah, ktorý si balík peňazí prevzal spoločne so samopalom.

​Pod Tatry síce pricestoval, ale objednávku nesplnil. Namiesto vražednej streľby zmenil plán a o chystanej likvidácii informoval políciu i obeť. 

Údajný boss podtatranského regiónu vydržal na horúcej stoličke až do roku 2006, keď o akcie Tatravagónky prišiel v exekúcii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.