Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2019, 00:00

Premiér chce Slovensko viac otvoriť Japoncom

Nové investície a lepšie vzťahy, to si od dohody medzi Bratislavou a Tokiom sľubujú premiéri.

Premiér chce Slovensko viac otvoriť Japoncom
Zdroj: TASR

Desiatka zamestnancov a trhový podiel na úrovni sedem percent, takto sa v Japonsku darí slovenskej antivírusovej spoločnosti Eset, ktorá v krajine minulý rok otvorila svoju pobočku s firmou Canon IT Solutions. Počet zamestnancov chcú pritom v najbližšom období zvyšovať. Pre krajinu v Ázii sa rozhodli práve preto, že krajina vychádzajúceho slnka je treťou najväčšou ekonomikou sveta. „Japonsko považujeme za obchodne dôležitú krajinu v regióne Ázie a zároveň máme dlhodobo veľmi dobré vzťahy s Canon IT solutions, vďaka ktorým na tomto trhu kontinuálne rastieme,“ potvrdila pre HN hovorkyňa spoločnosti Eset Zuzana Hošalová.

Obchodné vzťahy chcú prehlbovať
Teraz svoj biznis s kybernetickou bezpečnosťou budú môcť prehĺbiť. Slovenská vláda totiž začala rokovania s Tokiom o prehĺbení obchodných vzťahov. O odstránení bariér pri podnikaní hovoril premiér Peter Pellegrini s jeho japonským kolego

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.