Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2019, 12:31 Aktualizované dňa 25.04.2019 o 15:51

V Bratislave horela ubytovňa. O život prišla jedna osoba

Zranenia utrpelo osem ľudí.

V Bratislave horela ubytovňa. O život prišla jedna osoba
Zdroj: TASR - Prezídium Hasičského zboru SR

Desiatky bratislavských hasičov zasahovali pri požiari ubytovne na Mlynských luhoch v bratislavskom Ružinove. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). 

"Požiar vypukol v jednej z izieb, momentálne je už v tretej fáze horenia. Na miesto smeruje evakuačný autobus HaZZ zo Záchrannej brigády v Malackách," priblížila Farkasová.

Pri požiari zasahovalo podľa nej viac ako 50 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. "Na mieste sú profesionáli zo všetkých bratislavských hasičských staníc a dobrovoľní hasiči z Ružinova a Rusoviec," doplnila.

Bratislavskí policajti na sociálnej sieti informovali, že v čase vypuknutia požiaru sa na mieste nachádzalo približne 50 ľudí, ktorých z priestorov ubytovne ihneď evakuovali. Policajti tiež uviedli, že požiar vypukol v ubytovni pre bezdomovcov na Štedrej ulici.

Hasiči na Facebooku informovali, že požiar sa podarilo dostať pod kontrolu. Potvrdili, že v budove by mala byť ešte jedna nezvestná osoba. Počet zranených osôb sa zvýšil na osem. 

Hasiči neskôr popoludní nezvestnú osobu vypátrali, avšak bez známok života. 

Starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti informoval, že v súvislosti s ubytovňou už v minulosti riešili sťažnosti Ružinovčanov na jej "niektorých nie celkom prispôsobivých obyvateľov". Poďakoval sa hasičom, záchranárom a policajtom, ktorí podľa jeho slov bojujú s ohňom, koordinujú práce a ošetrujú ranených.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.