Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2019, 16:08

"Talianska mafia využila Fica na svoju ochranu." SaS posiela výzvu Čižnárovi

Sulíkovci žiadajú generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára a šéfa polície Milana Lučanského aby oznámili, aké kroky mienia podniknúť pre vyšetrenie podozrení.

Na Slovensku pôsobila bunka talianskej mafie s vedomím slovenských policajných orgánov, ktoré však proti nej účinne nekonali. Tvrdí to strana SaS.

Podľa poslanca Alojza Baránika to bolo kvôli tomu, že mafiáni mali krytie z najvyšších politických miest.

​Mafia využila Fica na ochranu

Antonino Vadala, ktorý je v Taliansku vo vyšetrovacej väzbe pre podozrenie z priania špinavých peňazí a obchodovania s drogami, tak mohol za pomoci úplatkov pokračovať v páchaní trestnej činnosti na Slovensku. Je dôvodné podozrenie, že jeho beztrestnosť sa opierala o vzťah s Máriou Troškovou, ktorá stála po boku premiéra Roberta Fica, a to nielen v pracovných súvislostiach,“ povedal Baránik.

Podľa neho talianska mafia pravdepodobne využila Fica na svoju ochranu. „Pred občanmi tak vyvstáva v plnej nahote kriminálny charakter režimu Roberta Fica, ktorý metastázoval do polície, prokuratúry, colných orgánov a možno aj do Slovenskej informačnej služby."

Výzva pre Čižnára s Lučanským

Sulíkovci žiadajú generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára a šéfa polície Milana Lučanského aby oznámili, aké kroky mienia podniknúť pre vyšetrenie týchto podozrení.

O telefonáte Fica sa Vadalom, ktorý mal prebehnúť v roku 2012, informoval taliansky denník La Repubblica, na Slovensku na to upozornil Denník N.

Nahrávka telefonátu vznikla v rámci policajnej operácie, ktorá Vadalu monitorovala."V roku 2012 som meno Vadala nepoznal a nemali sme žiadny dôvod komunikovať," povedal v reakcii Fico.

Šéf Smeru uviedol, že talianska prokuratúra tieto informácie vylúčila. ​

"Taliansky národný prokurátor a kalábrijský regionálny prokurátor kategoricky potvrdili a vylúčili, že by kalábrijská prokuratúra mala akúkoľvek informáciu o telefonáte pána Vadalu s Robertom Ficom. A keby takúto informáciu mali, tak by ju nikdy nedali médiám," citoval Fico z materiálu od Talianov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.