Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2019, 15:16

Danko márne čakal na Koaličnú radu. O jej zrušení sa dozvedel na poslednú chvíľu

Lídri koaličných strán mali v stredu hovoriť o balíku sociálnych opatrení, s ktorým by koalícia mala prísť v júni.

Koaličná rada, ktorá mala riešiť aj balíček sociálnych opatrení, bola zrušená. Konať sa mala v stredu poobede. Potvrdil to hovorca predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) Tomáš Kostelník s tým, že nový termín Koaličnej rady by mohol byť v najbližších dňoch.

Danko bol nachystaný

"Dnes mala byť Koaličná rada, ktorá sa ale najskôr posúvala a následne sa na poslednú chvíľu úplne zrušila. Slovenská národná strana aj s pánom predsedom boli nachystaní, mali pripravené body, ktoré chceli so svojimi partnermi odkonzultovať," priblížil Kostelník s tým, že sa Koaličná rada musí presunúť na iný termín, ktorý zatiaľ nie je určený. "Ale verím, že to bude v najbližších dňoch," dodal.

"Za stranu Smer-SD môžem potvrdiť, že Koaličná rada bola presunutá, respektíve odložená, zatiaľ na neurčitý termín," skonštatoval hovorca Smeru-SD Ján Mažgút. Dôvody, pre ktoré bola Koaličná rada zrušená, mu nie sú známe.

"Nemám informáciu, že by strana Smer-SD neinformovala svojich koaličných partnerov," doplnil Mažgút.

Mali hovoriť o sociálnych opatreniach

Zároveň uviedol, že nemá informácie o tom, či sa bude o bodoch rokovať na májovej alebo júnovej schôdzi parlamentu.

Lídri koaličných strán Smer-SD, SNS a Most-Híd mali v stredu hovoriť o balíku sociálnych opatrení, s ktorým by koalícia mala prísť v júni. Potvrdil to premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) pred rokovaním vlády.

Návrhy SNS zahŕňajú 15-percentnú daň z príjmov právnických osôb z určitého obratu, úpravu dane z pridanej hodnoty (DPH) na potraviny i zrušenie koncesionárskych poplatkov pre dôchodcov.

Smer-SD má predstavu o požiadavkách na minimálnu mzdu či úprave dôchodkov a Most-Híd zasa o odpočítateľnom základe dane.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.