Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2019, 17:31

Kočner dostával informácie o vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka, tvrdí Lipšic

Ako zdroje Kočnerových informácií advokát spája ľudí blízkych oligarchom.

Kočner dostával informácie o vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka, tvrdí Lipšic
Zdroj: Peter Mayer

Bývalý politik a advokát zastupujúci aj rodinu zavraždeného Jána Kuciaka Daniel Lipšic tvrdí, že Marian Kočner mal dlho prístup priamo k policajným informáciám o vyšetrovaní vraždy. Povedal to v relácii Na rovinu portálu Aktuality.sk. 

Lipšic v rozhovore povedal, že informácie mal Kočner dostávať od ľudí blízkych oligarchom. Konkrétne advokát spomína bödörovcov, ktorí mali mať svojich ľudí na najvyšších miestach v policajnom zbore a v NAKA.

​V tejto súvislosti sa zvykli spomínať bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Robert Krajmer, ale aj bývalý riaditeľ NAKA Peter Hraško. Všetci menovaní vo svojich funkciách skončili práve po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Kočner mal k bödörovcom blízko. Jeho luxusné auto v minulosti parkovalo pred hotelom Zlatý Kľúčik, blízkom okruhu spomínaných biznismenov. Práve skupina kontroverzných podnikateľov na čele s Miroslavom Bödörom, ktorý vlastní SBS Bonul, sa dostal na novinársku mušku aj Jánovi Kuciakovi. 

Jeho syn Norbert sa mal zapájať do sledovania novinárov, ktoré organizoval Kočner. Medzi sledovanými bol aj Ján Kuciak.. Podľa informácií HN logisticky a technicky monitorovanie žurnalistov zabezpečil. 

Kočner je momentálne obvinený ako možný objednávateľ vraždy Jána Kuciaka. Okrem toho je obvinený aj z nedovoleného ozbrojovania, v kauze Technopol podal prokurátor návrh na jeho obžalobu. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.