Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2019, 15:50

Kiska rieši, kto príde do jeho novej strany. Pomôcť mu môžu Lipšicovi ľudia

  • Gábor Grendel potvrdil, že sa o budúcnosti v politike s prezidentom Andrejom Kiskom rozprával.
  • Kiskovi by spojenie s Novou mohlo pomôcť posilniť pozíciu v regiónoch. Na konci minulého roka malo hnutie v ôsmich krajoch 750 členov.

Prezident Andrej Kiska má diskutovať o spojení sa so stranou Nova, ktorú založil advokát a bývalý poslanec Daniel Lipšic spoločne s europoslankyňou Janou Žitňanskou. Informáciu priniesol Denník N.

Kiska s Grendelom rokoval

Kiska oznámil začiatkom apríla, že zakladá politickú stranu. Podľa informácií Denníka N prezident diskutoval o vstupe do jeho strany s viarerými osobnosťami na čele s bývalou premiérkou Ivetou Radičovou.

Okrem nej oslovil práve Grendela, Janu Žitňanskú či bývalú ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú.

Súčasťou strany by mali byť aj Kiskovi poradcovia Roman Krpelan či Vladimíra Ledecká.

Grendel, ktorý je poslancom parlamentu, potvrdil, že sa o budúcnosti v politike s Kiskom rozprával. "Hnutie Nova dlhodobo diskutuje o tom, akým spôsobom sa zúčastniť na budúcich parlamentných voľbách, no to je nateraz všetko, čo k tomu môžem povedať,“ odpovedal Grendel pre Denník N.

Sila v regiónoch

Rokovania s prezidentom potvrdila aj Jana Žitňanská. Prípadnú spoluprácu s Kiskom nazvala rozumnou.

Kiskovi by spojenie s Novou mohlo pomôcť posilniť pozíciu v regiónoch. Na konci minulého roka malo hnutie v ôsmich krajoch 750 členov.

Najviac sa hovorí o spolupráci novej Kiskovej strany s Progresívnym Slovenskom a Spolu, prezident však nevylúčil spoluprácu ani s ďalšími stranami.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.