Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2019, 08:00

Dzurinda mení na jeden večer prácu. Bude moderátor

Na jednej strane skúsený politik a verejne činná osoba, na druhej strane mladí ľudia, ktorí sú budúcnosťou Slovenska.

Dzurinda mení na jeden večer prácu. Bude moderátor
Zdroj: Pavol Funtál

Premiér v dvoch vládach. Neskôr minister zahraničných vecí. Dlhoročný predseda najznámejšej pravicovej strany, posledné roky sa angažujúci ako prezident Centra pre európske štúdia. To je Mikuláš Dzurinda.

Na začiatku svojej premiérskej kariéry bol známy nielen ako politik, ale tiež ako bývalý železničiar, ktorí prechádzal Slovensko na bicykli. Posledné roky je ho stále aktívne vídať na maratónoch.

Rovnako ho pred 15. rokmi bolo zreteľne vidieť pri vstupe Slovenska do Európskej únie. Teraz sa práve pri príležitosti výročia tejto udalosti, ktorá zásadne zmenila smerovanie Slovenska vo všetkých oblastiach, aj Dzurinda objaví v celkom inej pozícii. Vôbec prvýkrát bude moderátorom.

Kým doteraz sa novinári a moderátori pýtali najmä jeho, 30. apríla 2019 sa bude pýtať on. Na jednej strane skúsený politik a verejne činná osoba, na druhej strane líder Novembra ’89 a mladí ľudia, ktorí sú budúcnosťou Slovenska. Milan Kňažko, Juraj Šeliga a ďalší budú hostia, ktorým bude Mikuláš Dzurinda klásť otázky.

V Kafe Scherz od 20:00 hod. a v live prenose na HNonline.sk mladé mozgy tejto krajiny povedia, ako vidia aktuálnu situáciu na Slovensku. A Mikuláš Dzurinda ako moderátor, so znalosťou pomerov pred vstupom do EÚ sa ich bude pýtať otázky, ktoré aj vás vyprovokujú premýšľať a argumentovať.

Aké budú ich odpovede? A ako sa expolitik zhostí funkcie moderátora - novinára, ktorých zväčša politici kritizujú? To všetko bude jasné 30. apríla, od 20:00 v Kafé Scherz alebo na HNonline.sk

Viac o podujatí si môžete prečítať tu

V prípade, že máte záujem sa podujatia osobne zúčastniť, pošlite prosím email na adresu hnclub@mafraslovakia.sk

Zdroj: HN

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.