Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2019, 00:00

Vallova reforma posilní každú mestskú políciu

Podmienkou funkčnosti pripravovanej parkovacej politiky je kontrola mestskou políciou, ktorá má mať širšie právomoci.

Nové právomoci pre mestskú políciu nie sú len v záujme hlavného, ale aj ostatných slovenských miest. Mestskí policajti by podľa návrhu mali využívať pri kontrole parkovania objektívnu zodpovednosť, previnilcov by teda mohli pokutovať aj v prípade, že ich nepristihnú priamo pri aute. Prípadnú pokutu by mohli na základe čísla štátnej poznávacej značky zaslať priamo majiteľovi vozidla. „Minimálne rok budeme potrebovať, aby parkovacia politika začala byť funkčná, dovtedy by tento inštitút mal byť dávno schválený,“ avizoval pri predstavovaní novej parkovacej politiky primátor Bratislavy Matúš Vallo.


S ministerkou vnútra Denisou Sakovou o možnosti zmien zákonov primátor rokoval už minulú týždeň. „Táto problematika je veľmi rozsiahla a v tomto štádiu je ešte predčasné konkretizovať nejaké podrobnosti, z ná

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.