Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2019, 00:00

Saková prehovorila o Lučanskom: Má za úlohu riešiť aj fenomén, ktorý sa rozširuje

Nielen o zmenách v Policajnom zbore hovorí ministerka vnútra Denisa Saková.

Máme nového policajného prezidenta Milana Lučanského. Ste spokojná, že je to práve on?

Milan Lučanský pre mňa nie je novou tvárou. Pôsobím na rezorte vnútra vyše 10 rokov a poznala som ho ako prvého viceprezidenta Policajného zboru a neskôr ako generálneho riaditeľa vtedajšej sekcie kontroly a inšpekčnej služby. Náš vzťah bol kolegiálny a ak bol problém, vždy sme ho vedeli vyriešiť.

A čo posledný rok spolupráce?

Obaja sme nastupovali do funkcií za komplikovanej spoločenskej klímy a v situácii, keď neustále klesala dôvera v Policajný zbor. Padali obvinenia, že veľa káuz sa zametá pod koberec, že kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice sa nevyšetrí. Som rada, že po roku môžem zhodnotiť výsledky celého kolektívu.

Aké sú?


Pod vedením Milana Lučanského sa začali riešiť, pokračovali v riešení alebo sa vyšetrili viaceré kauzy. Štyria ľudia, ktorí sú obvinení z vraždy novinára a jeho snúbenice, sú väzobne stíhaní, je objasnená vražda podnikateľa zo Žiaru nad Hronom, rovnako prípad starostu z Hurbanova. Viaceré známe mená sú väzobne stíhané. Rovnako výborné výsledky dosiahla dopravná polícia, máme vyššie percento objasnenosti trestných činov. Aj takto sa chcem poďakovať všetkým mojim kolegom, nielen z Policajného zboru, ale z celého ministerstva vnútra, že sa nám podarilo výsledkami našej práce presvedčiť verejnosť a dosiahnuť, že spokojnosť a dôvera obyvateľstva v Policajný zbor nám rastie.


To uvidíme, ešte nevyšli čísla za minulý rok.

Nevyšli, ale myslím si, že sa to jasne ukázalo pri zvolení Milana Lučanského. Feedback je taký, že aj branno-bezpečnostný výbor potvrdil jeho výsledky. Sedem poslancov bolo za jeho vymenovanie, žiaden poslanec nehlasoval proti. Aj to je dôsledok toho, ako Policajný zbor napreduje.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.