Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.04.2019, 11:11

Zatiaľ sa zdá, že medzi obeťami výbuchov na Srí Lanke Slováci nie sú, tvrdí rezort zahraničia

Pri výbuchoch podľa agentúry AFP zomrelo najmenej 156 ľudí, ďalších 400 sa zranilo.

Zatiaľ sa zdá, že medzi obeťami výbuchov na Srí Lanke Slováci nie sú, tvrdí rezort zahraničia
Zdroj: TASR/Eranga Jayawardena

Žiadna z doteraz získaných informácií nepotvrdila, že by medzi obeťami a zranenými pri výbuchoch na Srí Lanke boli občania SR.

Uviedol to tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR s tým, že situáciu bude rezort aj naďalej sledovať.

"Po dnešnej sérii výbuchov na Srí Lanke sa pracovníci nášho zastupiteľského úradu v Dillí spojili s našim Honorárnym konzulom ako aj s tamojšími úradmi a preverujú, či sa medzi obeťami a zranenými nachádzajú občania SR. Žiadna z doteraz získaných informácií takúto skutočnosť nepotvrdila," uviedlo ministerstvo.

Pri výbuchoch podľa agentúry AFP zomrelo najmenej 156 ľudí, ďalších 400 sa zranilo. Medzi obeťami je aj 35 cudzincov vrátane občanov USA, Británie a Holandska.

K štyrom výbuchom došlo v metropole Kolombo, kde sa terčom útokov stali tri hotely a jeden kostol. Ďalšie útoky na kostoly sa odohrali v meste Negombo ležiacom približne 35 kilometrov severne od Kolomba a v meste Batticaloa na východe Srí Lanky. V kostoloch boli v čase útokov veriaci, ktorí prišli na veľkonočnú omšu.

Podľa miestnej polície majú najmenej dva z útokov na svedomí samovražední atentátnici. K zodpovednosti za útoky sa doposiaľ nikto neprihlásil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.