Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2019, 16:18

Mestským policajtom môžu stúpnuť právomoci, Vallo a Saková rokujú o možnostiach

Bratislava potrebuje posilniť mestskú políciu, práve jej príslušníci by mali v budúcnosti kontrolovať dodržiavanie pravidiel novej parkovacej politiky.

Mestským policajtom môžu stúpnuť právomoci, Vallo a Saková rokujú o možnostiach
Zdroj: TASR/Tomáš Halász

Mestskí policajti na Slovensku by v budúcnosti mohli pri svojej práci využívať štatút objektívnej zodpovednosti. Na rozšírenie ich kompetencií tlačia najmä krajské mesta. Bratislavský primátor Matúš Vallo o zmene pravidiel v utorok rokoval s ministerkou vnútra Denisou Sakovou.

„Rokovali aj o parkovacej politike, presnejšie o možnosti mestských policajtov pri objektívnej zodpovednosti alebo o možnostiach zjednodušenia prihlasovania trvalých pobytov,“ potvrdil hovorca magistrátu hlavného mesta Peter Bubla. 

Pilier parkovacej politiky

Nová parkovacia politika hlavného mesta s touto zmenou počíta napríklad pri kontrole dodržiavania pravidiel parkovania. Súčasné nastavenie by im však neumožnilo efektívne postihnúť previnilcov s výnimkou prípadu, keď pristihnú šoféra priamo pri čine. Objektívna zodpovednosť by mestským policajtom umožnila zosobniť priestupok majiteľovi vozidla rovnako, ako sa to v súčasnosti deje napríklad pri pokutách za rýchlosť.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.