Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.04.2019, 00:00

Donedávna bol v úzadí záujmu, no prišiel zvrat. Kto je v skutočnosti Miroslav Marček?

  • Spočiatku v prípade vystupoval ako vrahov šofér, aktuálne to však vyzerá tak, že Miroslav Marček bol sám strelcom.
  • V porovnaní s ďalšími obvinenými bol Marček v úzadí mediálneho záujmu, po priznaní však prišla zmena.
  • Aká je minulosť muža, ktorý priniesol zvrat do vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej?

Dlhé mesiace sa ako o strelcovi v súvislosti s prípadom vraždy Jána a Kuciaka Martiny Kušnírovej hovorilo o bývalom policajtovi Tomášovi Szabóovi. Nečakaný zvrat nastal, keď sa jeho bratranec Miroslav Marček, ktorý mal dovtedy vo vražednom pláne plniť úlohu šoféra, priznal, že spúšť stlačil on.

​Kým bol Szabó považovaný za strelca, Alena Zsuzsová za objednávateľku vraždy a Zoltán Andruskó za sprostredkovateľa, ktorý navyše spolupracuje s vyšetrovateľmi, zostával Marček ako údajný šofér v úzadí mediálneho záujmu. Po priznaní však prišla zmena. Aká je jeho minulosť?

Vojak či taxikár

Po odchode z armády sa Marček v civile živil ako taxikár, ktorý vozieval zákazníkov najmä na letisko. Predtým od v rokoch 2009 až 2010 pôsobil ako šofér nákladného auta na mierovej misii na Cypre vo vojnovom kempe Štefánik. Po službe v armáde, a po tom ako jeho bratranec odišiel z radov polície, začali spolu slúžiť na nákladných lodiach v okolí afrického pobrežia, kde chránili tovar pred pirátmi.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.