Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2019, 00:00

Reforma zdravotníctva: Nemocnice okrešú dvom krajom

Dnes pacienti chodia aj do nemocníc, kde im nedokážu pomôcť. Nové pravidlá majú systém zefektívniť.

Univerzitná nemocnica Bratislava
Zdroj: unb.sk

Ak bývate v Púchove a hľadáte pomoc urológa, nájdete ho v Trenčíne – práve tam sa nachádza najbližšia regionálna nemocnica s potrebným špecialistom. Potrebný zákrok urobí kvalitne a rýchlo, ideálne za jeden deň, aby vás čo najskôr mohli previezť bližšie k domovu. Napríklad do Ilavy, v ktorej je nemocnica špecializovaná na doliečovanie po zákroku.


Taká je predstava o fungovaní nemocníc po zavedení Zdravej zmeny, teda najväčšej transformácie nemocníc za posledných pätnásť rokov, ktorú tento týždeň predstavilo ministerstvo zdravotníctva.

Desať nemocníc dostupných do hodiny
Komplexnejšia úroveň starostlivosti by po novom mala byť dostupná najmenej na jednom mieste v každom z desiatich definovaných regiónov. Vládni analytici z Inštitútu zdravotnej politiky vyberali tak, aby boli služby týchto nemocníc dostupné pre viac ako deväťdesiat percent obyvateľov najviac do šesťdesiatich minút jazdy autom.


Regionálne nemocnice

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.