Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2019, 00:00

Zamestnávatelia sú proti druhoradej angličtine

Pedagógovia si majú vyberať, ktorý cudzí jazyk je prvoradý. Žiakom to však sťaží uplatnenie.

Zamestnávatelia sú proti druhoradej angličtine

Angličtina bola povinným cudzím jazykom na Slovensku osem rokov. V októbri ministerstvo školstva avizovalo, že povinná angličtina má byť minulosťou. Teraz sa s ňou opäť ráta ako s povinným jazykom. Rezort Martiny Lubyovej však trvá na tom, že školy si majú prvý povinný jazyk vyberať. Ak sa žiak teda rozhodne pre iný prvý cudzí jazyk, angličtina sa automaticky stane jeho druhým povinným jazykom. Ministerstvo sa odvoláva na školský zákon, ktorý nariaďuje školám učiť žiakov anglický jazyk a aspoň jeden ďalší jazyk a vedieť ich používať.


Návrh sa nepozdáva zamestnávateľom. Lepšou alternatívou by podľa nich bol súčasný stav. „Aj popri angličtine je stále možné zvoliť si vo vyššom ročníku iný voliteľný cudzí jazyk, ktorý škola ponúka a ktorý dieťa preferuje,“ uviedla tlačová hovorkyňa Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení Slovenskej republiky Miriam Špániková.


Súčasný systém je lepší
„Vybudovali sme ako-tak systém, zaškolili sme učiteľov a tera

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.