Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2019, 00:00

Školy ako v Európe. Za 18 miliónov

Rezort ministerky Martiny Lubyovej doteraz schválil 148 žiadostí o nenávratný finančný príspevok. Školy by mali zvyšovať gramotnosť aj kvôli testovaniu PISA.

Ministerka školstva Martina Lubyová
Zdroj: TASR/J. Kotian

Extra hodiny, záujmové krúžky či nové laboratóriá. Základná škola v Bytči je medzi niekoľkými na Slovensku, ktoré využili peniaze z ministerstva školstva na to, aby sa zlepšovali v gramotnosti. Slovensko sa totiž už dlhodobo umiestňuje pod priemerom krajín OECD v testovaní PISA. Rezort školstva preto vypísal výzvu, cez ktorú prerozdelil 18 miliónov eur na podporu vzdelávania žiakov.


Pedagógovia by sa zasa mali vyškoliť v oblastiach pre rozvoj zručností. „Učitelia sa budú zdokonaľovať v tvorbe metodických materiálov, ktoré budú slúžiť na rozvoj čitateľskej, matematickej a prírodovednej gramotnosti s využitím informačných a komunikačných technológií,“ uviedla pre HN riaditeľka Základnej školy v Bytči Katarína Hromcová. Okrem toho bude mať každý ročník deviatej triedy posilnené

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.